Aktualności | Z kroniki sportowej

Z kroniki sportowej

Veröffentlicht: 23.12.2010 / Abschnitt: Miasto  Sport

Znamy już wyniki Mistrzostw Gliwic Szkół Gimnazjalnych w siatkówce dziewcząt i chłopców (rocznik 1995 i młodsi).

W każdej z rywalizacji udział wzięło po dwanaście drużyn. Wśród dziewcząt zwyciężył zespół z Gimnazjum nr 11 w składzie: Magda Oleczek, Kinga Pawlas, Joanna Liwarska, Karolina Salamon, Dominika Waśkiewicz, Aneta Rabiej, Dorota Kałuża, Dominika Latawiec, Dominika Grela i Dominika Janowska. Na drugiej pozycji uplasowały się zawodniczki z Gimnazjum nr 4, a na trzeciej z Gimnazjum nr 3. W rywalizacji chłopców triumfowała drużyna z „czwórki” w składzie: Kuba Treffler, Kacper Stolarski, Łukasz Niemczycki, Maciej Mentel, Mateusz Ploch, Paweł Stępień, Michał Jendrzyca, Sebastian Bednarek, Daniel Mazur i Bartosz Zawierucha. Drugie miejsce zajęli siatkarze z „jedenastki”, a trzeci z „czternastki”. Zawody zorganizował Szkolny Związek Sportowy w Gliwicach.
• 17 grudnia odbył się Świąteczny Turniej Piłki Nożnej Halowej Pięcioosobowej. Imprezę zorganizowały Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera. Zawody rozegrano w hali sportowej przy ulicy Jasnej. Wzięło w nich udział 10 drużyn z gliwickich szkół ponadgimnazjalnych. Meczom sędziował Jerzy Wojewódka, gliwicka legenda futsalu. Patronat nad turniejem objął prezydent miasta Zygmunt Frankiewicz.
Pierwsze miejsce zajął Zespół Szkół Samochodowych. Na kolejnych uplasowali się zawodnicy z IV Liceum Ogólnokształcącego (drugie miejsce) oraz Zespołu Szkół Budowlano-Ceramicznych (trzecie miejsce). Przyznano również tytuł Najlepszego Strzelca. Został nim Mateusz Omylak z ZSS. Z kolei Michał Prochota z ZSB-C okazał się najlepszym bramkarzem. (bom)