Aktualności | Zimny prysznic w Zielonej Górze

Zimny prysznic w Zielonej Górze

Opublikowane: 17.10.2018 / Sekcja: Sport

W 2. kolejce Energa Basket Ligi GTK Gliwice przegrał ze Stelmetem Zielona Góra. Gliwiczanie tylko momentami przypominali zgrany i skuteczny zespół, który pojawiał się na parkiecie jeszcze w ubiegłym tygodniu. Na więcej nie pozwolili im gospodarze tego spotkania. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 104:76.

GTK Gliwice bardzo dobrze zaczął sezon. Koszykarze mają na swoim koncie dwie wygrane w europejskich potyczkach oraz w pierwszym ligowym spotkaniu. Do Zielonej Góry na spotkanie ze Stelmetem pojechali zrewanżować się za  mecz sprzed 10 miesięcy, kiedy to GTK było o krok od zwycięstwa. Życie napisało jednak inny scenariusz na ten dzień. Gospodarze zdecydowanie zdominowali sytuacje na boisku, a podopieczni Pawła Turkiewicza nie mieli za dużo do powiedzenia.

Stelmet Zielona Góra bez trudu wypracowywał sobie dogodne pozycje do zdobywania punktów. Z każdą kolejną minutą zielonogórzanie zwiększali przewagę nad swoim rywalem. Sytuacja zaczęła się zmieniać, kiedy na parkiecie pojawili się zawodnicy rezerwowi. Swoje umiejętności strzeleckie pokazał Riley LaChance. Zza łuku przymierzył też Piotr Robak. To pozwoliło gliwiczanom trochę podgonić niekorzystny dla siebie wynik, ale po dobrej serii gospodarze w krótkim czasie zdobyli kolejnych 11 punktów i w połowie spotkania odskoczyli aż na 24 punkty.

Przy przewadze 26 punktów na więcej nie pozwolili LaChance i Robak. Dobry fragment zanotował także Słupiński, który skutecznie powiększał dorobek gliwiczan. Poprawa wyniku trwała jednak chwilę. Gdy Stelmet w ostatniej kwarcie zaczął strzelać, różnica na tablicy wyników wyniosła prawie 40 punktów. Wtedy nastąpiło trzecie przebudzenie zawodników z Gliwic. W odrabianiu strat niewątpliwie pomogły zmiany w składzie gospodarzy. Udało się zmniejszyć dystans do przeciwnika, ale to zielonogórzanie ostatecznie cieszyli się ze zwycięstwa.

Kolejny mecz GTK zagra na własnym parkiecie z AZS-em Koszalin. To spotkanie już 24 października o godz. 19.00. (kr)