Aktualności | W Wielką Sobotę Piast zagra w Warszawie!

W Wielką Sobotę Piast zagra w Warszawie!

Opublikowane: 01.04.2015 / Sekcja: Sport

4 kwietnia o godz. 20.30 piłkarze gliwickiego Piasta powalczą o ligowe punkty w stolicy z warszawską Legią. Faworytem spotkania są oczywiście gospodarze, ale dopóki piłka w grze – wszystko jest możliwe.

Piłkarska ekstraklasa wznawia rozgrywki po dwutygodniowej przerwie związanej ze zgrupowaniem i meczem reprezentacji Polski w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy (spotkanie Polska - Irlandia w Dublinie zakończyło się remisem - 1:1). Przerwę w rozgrywkach piłkarze Piasta spożytkowali na szlifowanie formy i… lepsze zapoznanie się z nowym trenerem drużyny – Radoslavem Latalem. W ubiegły piątek gliwiczanie rozegrali na własnym boisku przy ul. Okrzei sparingowy mecz z Banikiem Ostrava. Spotkanie było zamknięte zarówno dla kibiców, jak i mediów. Podopieczni Radoslava Latala wygrali pewnie 4:2 (2:1). Gole strzelali: Wilczek, Zivec, Podgórski, Ruben. Jeśli to prognostyk coraz lepszej dyspozycji Piasta w ataku – kibice mogą być pewni, że w stolicy „Piastunki” nie poddadzą się bez walki. Warto przypomnieć, że w październiku ubiegłego roku gliwiczanie wygrali u siebie z „Legionistami” 3:1 (2:0). Wówczas faworytem również była Legia…