Aktualności | Był zapał, zabrakło skuteczności

Był zapał, zabrakło skuteczności

Opublikowane: 06.11.2018 / Sekcja: Sport

W 6. kolejce Futsal Ekstraklasy Piasta Gliwice przegrał u siebie z FC Toruń 0:3. Niebiesko-Czerwoni stworzyli sobie kilka dogodnych okazji żeby trafić, ale zabrakło skuteczności pod bramką przeciwnika.

Spotkanie w Arenie Gliwice rozpoczęło się bardzo obiecująco. Zawodnicy Piasta od pierwszej minuty zdominowali przeciwnika i stawiali na boisku swoje warunki. Niestety, skuteczna obrona gości z Torunia nie pozwoliła na zakończenie obiecujących sytuacji golem.

Pierwszy i w zasadzie jedyny, ale bardzo kosztowny błąd podopieczni Klaudiusza Hirscha popełnili w 12. minucie. Po strzale Rymanowskiego toruńczycy wyszli na prowadzenie. Na 5 minut przed zakończeniem pierwszej połowy gliwiczanie mieli okazję do wyrównania. Jose Gutierrez wykonywał przedłużony rzut karny, lecz przestrzelił.

Na początku drugiej odsłony Piast przycisnął torunian i utrzymywał się na połowie gości. Niestety żadnej z akcji nie udało się gliwickim futsalistom zamienić na wyrównującą bramkę. W odpowiedzi goście strzelili drugiego gola. W końcówce gliwiczanie zdecydowali się na grę z lotnym bramkarzem, ale nie zmieniło to wyniku na korzyść gospodarzy. Na 90 sekund przed końcem meczu zawodnik FC Toruń z dystansu posłał piłkę do pustej bramki Piasta i zdobył 3 bramkę dla swojej drużyny.

Futsalowy zespół Piast Gliwice w tym sezonie nie zdobył jeszcze punktu i zamyka ligową tabelę. (kr)