Aktualności | Zwycięstwo rzutem na taśmę!

Zwycięstwo rzutem na taśmę!

Opublikowane: 01.03.2021 / Sekcja: Miasto

Zagrali do samego końca i otrzymali za to znakomitą nagrodę. Piłkarze Piasta Gliwice wygrali w Białymstoku z Jagiellonią Białystok 1:0. Zwycięską bramkę już w doliczonym czasie gry zdobył Tiago Alves, który pojawił się na boisku przy Słonecznej w końcówce rywalizacji.

Gliwiczanie wyciągnęli wnioski po ostatnim meczu z Wartą Poznań. Z łatwością przejmowali podania na połowie Dumy Podlasia. Po pierwszych 20 minutach spotkania zawodnicy Jagi stopniowo zaczęli przejmować inicjatywę, jednak nie stworzyli realnego zagrożenia. Miała na to wpływ skuteczność gliwickich obrońców. Podopieczni Waldemara Fornalika stworzyli kilka klarownych akcji, jednak brakowało kropki nad „i”. Z czasem Jagiellonia zaczęła rozgrywać podania coraz bliżej bramki Františka Placha, z których powstawały mocne uderzenia, jednak czujność bramkarza Piasta uniemożliwiała zmienienie wyniku. Na tym etapie gry spotkanie było bardzo wyrównane.

Druga połowa, podobnie jak pierwsza, rozpoczęła się bardzo dynamicznie – na boisku przy ul. Słonecznej dochodziło do wielu zwrotów akcji. W tej części spotkania Daniel Stefański zdecydowanie częściej używał gwizdka, wstrzymując grę w wyniku przewinień. Od 60. minuty zespół z Białegostoku był zmuszony grać w dziesiątkę, gdyż boisko musiał opuścić Błażej Augustyn. Środkowy obrońca Jagi ujrzał dwie żółte kartki, w pierwszej połowie za faul, w drugiej za zagranie piłki ręką. Zespół z Gliwic próbował wykorzystać zaistniałą sytuację i konsekwentnie budował akcje na połowie przeciwnika. Spotkanie nieuchronnie zmierzało do końca. Kolejne próby Niebiesko-Czerwonych nie przynosiły bramkowego efektu. Trenerzy wykorzystali komplet zmian, szukając optymalnych rozwiązań. Strzałem w dziesiątkę okazało się wprowadzenie w samej końcówce Tiago Alvesa. To właśnie Portugalczyk w jednej z ostatnich akcji meczu wpisał się na listę strzelców i zapewnił gliwiczanom trzy punkty.