Aktualności | Zwracaj uwagę na znaki! – zmiany na czas sprzątania

Zwracaj uwagę na znaki! – zmiany na czas sprzątania

Zwracaj uwagę na znaki! – zmiany na czas sprzątania

Opublikowane: 14.06.2021 / Sekcja: Miasto 

W Gliwicach wprowadzono pilotażowy program znakowania ulic na czas sprzątania. Dotychczas tego typu oznakowanie wprowadzono na 8 ulicach. Przestrzeganie zasad opisanych na oznakowaniu ułatwi służbom miejskim utrzymanie czystości – to leży w naszym wspólnym interesie.

Stosowanie się do opisów na znakach pozwoli wykonawcom odpowiedzialnym za utrzymanie czystości solidnie i bez przeszkód wywiązać się ze swojej pracy.
Posprzątanie nawierzchni jezdni, gdzie zwykle przez całą dobę stoi sznur samochodów nie jest możliwe. Dlatego na terenie Gliwic, ustawiane są znaki informujące o zakazie zatrzymywania. Obowiązuje on, tylko i wyłącznie, w wyznaczonym dniu tygodnia i ściśle określonym przedziale czasowym. Konkretne informacje dla danej ulicy, zawarte są na tabliczkach umieszczonych pod znakiem zakazu. Zarząd Dróg Miejskich liczy na współpracę z mieszkańcami ulic, na których takie znaki się pojawią. Bez tego posprzątanie takich miejsc będzie utrudnione, a czasami wręcz niemożliwe – mówi Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach.
Dotychczas nowe oznakowanie zostało wprowadzone na 15 ulicach: Tuwima, Wieniawskiego, Partyzantów, Łowickiej, Gierymskiego, Witkiewicza, Skowrończej (po prawej stronie na całej długości, po lewej stronie od posesji nr 4), Opawskiej, Piramowicza, Banacha, Kaszubskiej, Młodzieżowej, Głogowskiej, Daszyńskiego (od ul. Kozielskiej do Styczyńskiego) i Szarej.

ZDM nie wyklucza objęcia kolejnych ulic podobnymi czasowymi zakazami postoju. (mf)