Aktualności | Znakomity finisz szczypiornistek Sośnicy Gliwice

Znakomity finisz szczypiornistek Sośnicy Gliwice

Opublikowane: 30.04.2018 / Sekcja: Miasto

W sobotnim meczu piłkarki z SPR Sośnica wygrały z Otmętem Krapkowice 40:20 (19:10). To największa przewaga osiągnięta przez zwycięzcę meczu w całym sezonie ligi. 40 rzuconych bramek to również rekordowy wynik Sośnicy, od czasu powrotu do I ligi.

W meczu przeciwko ostatniej drużynie w tabeli Sośnica musiała być niemal stuprocentowym faworytem i już po kilku minutach zaczęła się ujawniać różnica dzieląca obie drużyny. Podstawowe zawodniczki Otmętu starały się grać dokładnie, zdarzało im się też zaskoczyć rzutem z dystansu. Na niewiele się to zdało, bo obrona Sośnicy szybko zaczęła radzić sobie z powtarzalną grą rywalek, a na piłki rzucone zza bloku czekała w bramce znakomicie dysponowana Klaudia Zizulewska.

Tradycyjnie Sośnica punktowała rywala kontratakami i rozstrzygnęła o zwycięstwie już przed przerwą - po 30 minutach prowadziła 19:10. Piłkarki z Krapkowic ambitnie walczyły po zmianie stron i chwilowo zmniejszyły nieznacznie różnicę. Jednak kondycyjna przewaga Sośnicy dała o sobie znać i po około kwadransie różnica znów rosła. Liczne rotacje w składzie nie pomogły Otmętowi.

Mimo dawno zapewnionego zwycięstwa podopieczne trenera Macieja Haupy do samego końca starały się o poprawę wyniku. Ostatnie 5 minut gliwiczanki wygrały aż 7:2, kończąc sezon znakomitym występem na tle słabszego rywala i po raz pierwszy osiągając dorobek 40 bramek. Tradycyjnie najwięcej bramek rzuciła dla Sośnicy Aleksandra Abramowicz, która zakończyła sezon na drugim miejscu w klasyfikacji strzelczyń. Powtórzyła w ten sposób rezultat sprzed roku, uzyskując jednak o wiele wyższą średnią bramek na mecz - 8,83.

Gliwickie szczypiornistki zakończyły sezon na drugiej pozycji w gr. B, z łącznym dorobkiem 42 punktów, z 14 wygranymi meczami i wciąż czekają na decyzję o awansie do baraży o grę w Superlidze kobiet.