Zbadaj się, by mieć pewność!

Uaktualniono: 28.05.2019 / Sekcja: / drukuj / pdf
mammobus fot. archiwum UM Gliwice

Mammobus Centrum Onkologii w Gliwicach wyrusza w trasę. Od 2 do 19 czerwca w kilku punktach w mieście będzie można skorzystać z bezpłatnych badań.

Badanie mammograficzne trwa tylko kilka minut i pozwala na wczesne wykrycie niepokojących zmian chorobowych, które nie są wyczuwalne podczas samokontroli piersi. Lekarze zachęcają do wykonywania bezpłatnych badań profilaktycznych, które mogą uratować życie, a niestety wciąż korzysta z nich zbyt mały odsetek uprawnionych kobiet. Wczesne wykrycie nowotworu piersi i podjęcie leczenia zwiększ znacznie szansę na całkowity powrót do zdrowia.

Z bezpłatnych badań mogą skorzystać ubezpieczone panie (nie tylko gliwiczanki) w wieku

50 – 69 lat,  które w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonywanej mammografii refundowanej przez NFZ. Wyjątkiem są osoby obciążone genetycznie (rak piersi u matki, siostry, córki), wówczas takie panie mogą wykonywać bezpłatną mammografię co 12 miesięcy.

Nie jest potrzebne ani skierowanie ,ani wcześniejsze zapisy. Należy pamiętać o zabraniu dowodu osobistego i zdjęć z poprzedniej mammografii, o ile była wykonywana. Wyniki badań opisane przez specjalistów z Centrum Onkologii w Gliwicach zostaną wysłane pocztą.

Szczegóły oraz miejsca i terminy na plakacie poniżej. 

mammobus grafik
materiały Centrum Onkologii w Gliwicach

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking