Wraki też mogą się ścigać!

Dodano: 06.07.2018 / Sekcja: / drukuj / pdf

fot. materiały organizatora

Już w niedzielę, 8 lipca, odbędzie się w Gliwicach letnia edycja Wrak Race. Samochody po przejściach ścigać się będą na terenie giełdy samochodowej przy ul. Kujawskiej 112. Start o godz. 9.00.

Ten wyścig nie jest dla wymuskanych, eleganckich aut. Na starcie pojawią się wraki, których wartość rynkowa nie przekracza 1000 zł. Niskobudżetowa wersja nie oznacza jednak, że będzie brakowało wrażeń i emocji.

Każdy z zawodników będzie miał 20 minut na pokonanie rywali w etapie kwalifikacyjnym.. W finale przewidziano miejsca dla 6 aut. Uda się to tylko tym, którzy pokonają tor po pierwsze - najszybciej, a po drugie - w jednym kawałku. Na liście startowej obok stałych uczestników i zespołów, w letniej edycji pojawia się również nowi zawodnicy z całej Polski. Pierwsze wyścigi rozpoczną się po godz. 9.00, po przejechaniu trasy przez samochód bezpieczeństwa. Finałowe biegi zaplanowano na godzinę 13.15.

Nagrodą pocieszenia dla tych, którzy nie przejdą kwalifikacji będzie tzw.„ostatnie tchnienie”. Ten 15-minutowy bieg często jest dla wraków końcem ich żywota i prosto z toru trafiają na złomowisko.

Wrak Race to nie tylko zawody sportowe. Oprócz wyścigu będzie również wiele atrakcji dla najmłodszych. Natomiast dla kierowców przygotowano krótkie szkolenie z zakresu pierwszej pomocy oraz przypomnienie kampanii społecznej – „Prowadzę. Jestem trzeźwy”.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking