Aktualności | Wielkie nadzieje, wielkie emocje

Wielkie nadzieje, wielkie emocje

Opublikowane: 11.04.2022 / Sekcja: Miasto

Tegoroczne Mistrzostwa Świata juniorów i kadetów w Dubaju przeszły do historii. Srebrny medal polskich szpadzistek (Kinga Zgryźniak, Gloria Klughardt, Alicja Klasik i Cecylia Cieślik) był jedynym wywalczonym przez polską reprezentację na tych zawodach.

Na szczyt podium w zawodach indywidualnych szpadzistów U17, w których startował reprezentant Piasta Gliwice Paweł Klytta, dostał się Amerykanin Samuel Imrek, który w finale pokonał Alona Sarida z Izraela. Tuż za finalistami uplasowali się Włoch Fabio Mastromarino i Ukrainiec Maksym Perchuk. Ireneusz Filek (SKS Grass-Hopper Kalwaria) był 17., o wejście do czołowej „16” przegrał z Mastromarino 15:8. Pozostali polscy reprezentanci odpadli rundę wcześniej – Szymon Wojciechowski (WLKS Kmicic Częstochowa) był 36., a Paweł Klytta 63. Wielkie emocje za nami, gratulacje dla wszystkich uczestników!