Uwaga kierowcy, zmiany na ul. Andersa!

Uaktualniono: 06.06.2019 / Sekcja: / drukuj / pdf
mapa ul. Andersa

Dobiega końca remont ul. Andersa. 10 czerwca prace rozpocznie się wymiana nawierzchni jezdni jednego z ostatnich odcinków.  Kierowcy proszeni są o ostrożność i zwracanie uwagi na oznakowanie tymczasowe.

W poniedziałek, 10 czerwca, rozpocznie się wymiana nawierzchni jezdni na odcinku od wyremontowanej części ul. Karolinki do ul. Okulickiego. Wykonawca robót, Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów zapewnia, że podczas prac zachowany będzie ruch dwukierunkowy.

Przebudowa ul. Andersa rozpoczęła się w sierpniu 2018 r. Po zakończeniu inwestycji ul. Andersa zyska dwie zatoki autobusowe, azyle dla pieszych, wysepki kanalizujące ruch i odcinek ścieżki rowerowej. Wydzielone będą pasy dla relacji lewoskrętnych.
W pierwszym etapie prac przebudowano sieci teletechniczne, elektroenergetyczne, kanalizację deszczową, wodociąg i sieć gazową. Przygotowano teren pod budowę zatoki autobusowej i ciągu pieszo-rowerowego. Przystanek autobusowy przeniesiono za skrzyżowanie z ul. Czwartaków.

Po dotychczas przeprowadzonych pracach ul. Andersa już jest bardziej przyjazna pieszym, którzy zyskali bezpieczne azyle oraz kierowcom, którym łatwiej wyjechać z ul. Czwartaków. Według planów, cała inwestycja, jeśli warunki pogodowe pozwolą, powinna zakończyć się wraz z końcem czerwca. (mf)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking