Uczy i wychowuje już 50 lat

Dodano: 23.10.2018 / Sekcja: / drukuj / pdf

fot. Z. Daniec

Już pół wieku Szkoła Podstawowa nr 41 im. W. Broniewskiego przy ul. Kormoranów uczy i wychowuje najmłodszych mieszkańców gliwickiego Sikornika. Jej mury przez te lata opuściło ponad 6 tys. absolwentów! Oficjalne obchody50-lecia placówki odbyły się 23 października. Uczestniczyli w nich przedstawiciele samorządu oraz liczne grono obecnych i byłych nauczycieli, uczniów i absolwentów.

Mieszkańcy wprowadzający się na osiedle Sikornik wiosną 1968 roku nie wierzyli, że za kilka miesięcy w miejscu, w którym widać było tylko surowe ściany, będzie stała gotowa szkoła. 1 września rozpoczęto tam pierwszy rok szkolny. Uroczystość ściągnęła nie tylko najważniejszych przedstawicieli władzy miejskiej i oświaty, ale i mieszkańców.

Według statystyk przez 50 lat szkołę opuściło 6 tys. absolwentów. Obecnie uczy się tam 500 uczniów, a w rekordowym – 1983 r. – do szkoły uczęszczało 1200 dzieci! Przez pół wieku zarządzało nią czterech dyrektorów: Lesław Połowczuk, Ewa Zabuga, Elżbieta Guziorska i, aktualnie, Joanna Łomnicka - Łakomy.

Na przestrzeni lat szkoła zmieniła oblicze i strukturę. Niezmiennie jest jednak częścią lokalnej społeczności i życia. W naszej szkole najważniejszy jest uczeń, niezastąpiony – nauczyciel, a dumą szkoły są absolwenci – mówi Joanna Łomnicka - Łakomy, dyrektor SP nr 41.

23 października br. na uroczystych obchodach jubileuszu szkoły pojawili się przedstawiciele samorządu, gliwickiej oświaty i kultury oraz związków zawodowych oraz emerytowani nauczyciele.

Gratuluję osiągnięć i realizacji przedsięwzięć podejmowanych przez dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców. Życzę gronu pedagogicznemu, by nie zabrakło im wytrwałości, a uczniom – sukcesów – mówił podczas uroczystości Krystian Tomala, zastępca prezydenta Gliwic.

Uroczystość uświetniły występy artystyczne byłych i obecnych uczniów szkoły, wystąpił m.in. zespół wokalny „Sikorki”. (kr)

fot. Z. Daniec
fot. Z. Daniec
fot. Z. Daniec
fot. Z. Daniec
fot. Z. Daniec

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking