Uczy i wychowuje już 50 lat

Dodano: 23.10.2018 / Sekcja: / drukuj / pdf

fot. Z. Daniec

Już pół wieku Szkoła Podstawowa nr 41 im. W. Broniewskiego przy ul. Kormoranów uczy i wychowuje najmłodszych mieszkańców gliwickiego Sikornika. Jej mury przez te lata opuściło ponad 6 tys. absolwentów! Oficjalne obchody50-lecia placówki odbyły się 23 października. Uczestniczyli w nich przedstawiciele samorządu oraz liczne grono obecnych i byłych nauczycieli, uczniów i absolwentów.

Mieszkańcy wprowadzający się na osiedle Sikornik wiosną 1968 roku nie wierzyli, że za kilka miesięcy w miejscu, w którym widać było tylko surowe ściany, będzie stała gotowa szkoła. 1 września rozpoczęto tam pierwszy rok szkolny. Uroczystość ściągnęła nie tylko najważniejszych przedstawicieli władzy miejskiej i oświaty, ale i mieszkańców.

Według statystyk przez 50 lat szkołę opuściło 6 tys. absolwentów. Obecnie uczy się tam 500 uczniów, a w rekordowym – 1983 r. – do szkoły uczęszczało 1200 dzieci! Przez pół wieku zarządzało nią czterech dyrektorów: Lesław Połowczuk, Ewa Zabuga, Elżbieta Guziorska i, aktualnie, Joanna Łomnicka - Łakomy.

Na przestrzeni lat szkoła zmieniła oblicze i strukturę. Niezmiennie jest jednak częścią lokalnej społeczności i życia. W naszej szkole najważniejszy jest uczeń, niezastąpiony – nauczyciel, a dumą szkoły są absolwenci – mówi Joanna Łomnicka - Łakomy, dyrektor SP nr 41.

23 października br. na uroczystych obchodach jubileuszu szkoły pojawili się przedstawiciele samorządu, gliwickiej oświaty i kultury oraz związków zawodowych oraz emerytowani nauczyciele.

Gratuluję osiągnięć i realizacji przedsięwzięć podejmowanych przez dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców. Życzę gronu pedagogicznemu, by nie zabrakło im wytrwałości, a uczniom – sukcesów – mówił podczas uroczystości Krystian Tomala, zastępca prezydenta Gliwic.

Uroczystość uświetniły występy artystyczne byłych i obecnych uczniów szkoły, wystąpił m.in. zespół wokalny „Sikorki”. (kr)

fot. Z. Daniec
fot. Z. Daniec
fot. Z. Daniec
fot. Z. Daniec
fot. Z. Daniec