Aktualności | „Szkoła z Gigantami” za nami – prawie 10 000 uczestników!

„Szkoła z Gigantami” za nami – prawie 10 000 uczestników!

„Szkoła z Gigantami” za nami – prawie 10 000 uczestników!

Opublikowane: 11.06.2021 / Sekcja: Miasto 

Niemal 10 tys. osób wzięło udział w trzeciej edycji akcji „Szkoła z Gigantami”, bezpłatnych webinariach  z programowania i matematyki. To wielki sukces, gratulacje!

Zakończyła się kolejna edycja największej bezpłatnej, ogólnopolskiej, społecznej akcji edukacyjnej ,,Szkoła z Gigantami – programowanie w czterech wymiarach gamingu”. W trwających dwa tygodnie zajęciach online udział wzięło ponad 8 tys. uczestników z Polski i prawie 2 tys. uczniów z Chorwacji i Słowacji.
Wydarzenie odbyło się w formie bezpłatnych webinariów z programowania na kanale YouTube, a dedykowane było uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
Dla młodszej grupy wiekowej przygotowano cztery spotkania z programowania, oparte o różne typy rozgrywek: klasyczną rywalizację, tower defense, tanks oraz battle royale. Starsza grupa tworzyła tematyczne strony internetowe w językach: HTML, CSS i JavaScript.
Nowością w ,,Szkole z Gigantami” były webinaria „Matematyczni Giganci - próbny test ósmoklasisty i maturzysty”.
W trakcie spotkań uczestnicy mieli okazję sprawdzenia swojej wiedzy matematycznej z zakresu szkoły podstawowej oraz ponadpodstawowej w oparciu o specjalnie przygotowane testy próbne ósmoklasisty i maturzysty.
Dzięki akcji dzieci i młodzież dołączyła do platformy Discord, która umożliwia nawiązanie nowych relacji, wymianę doświadczeń i wspólne programowanie.
Żyjemy w trudnych czasach, w których nie możemy zaproponować dzieciom wielu atrakcji, będących standardem jeszcze dwa lata temu. Korzystanie z komputera nie musi oznaczać wyłącznie konsumpcji rozrywkowych treści. Uczestnicy naszych kursów tworzą swoje własne gry, projekty 3D, aplikacje, a w przyszłości będą zmieniać świat. Zapraszamy do uczestnictwa w naszych bezpłatnych akcjach oraz kursach, wśród których znajdziecie m.in. Akademię Youtubera. Już teraz zapraszam na wrześniową, 9 edycję bezpłatnej, ogólnopolskiej akcji edukacyjnej ,,Koduj z Gigantami” – mówi Dawid Leśniakiewicz, organizator akcji „Szkoła z Gigantami”.
Organizatorem akcji „Szkoła z Gigantami” jest międzynarodowa szkoła „Giganci Programowania” z oddziałami m.in. w Hiszpanii, Chorwacji i na Słowacji. Partnerem społecznym "Szkoły z Gigantami" są HAKERSI - ogólnopolska społeczność tworzona przez Fundację Sarigato, która wspiera potrzebujące dzieci w usamodzielnianiu się przez naukę nowych technologii i kompetencji cyfrowych.
Więcej informacji na temat bezpłatnych akcji oraz kursów programowania można znaleźć na  www.giganciprogramowania.edu.pl. (mf)

 

 

baner2