Aktualności | Szach-mat! Bardzo przemyślane mikołajki

Szach-mat! Bardzo przemyślane mikołajki

Opublikowane: 12.12.2017 / Sekcja: Miasto

Przyjechali z sześciu województw, a nawet z Czech. 250 małych i większych szachistów uczestniczyło w 16. Ogólnopolskim Mikołajkowym Turnieju Szachowym dla dzieci  w SP nr 12 na os. Kopernika. Nieźle zaprezentowali się tam gliwiczanie!

Partie szachowe rozgrywane były tempem „15 minut na zawodnika”. Dziewczęta i chłopcy rywalizowali ze sobą w 4 grupach wiekowych: 8, 10, 13 i 16 lat. Najlepiej z zawodniczek i zawodników z Gliwic wypadł Kamil Warchoł z Akademii Szachowej Gliwice, który wygrał w grupie chłopców do lat 8. Drugie i trzecie miejsce zdobyli jego koledzy klubowi: Wojciech Wielgus i Wiktor Zmarzły. Dwie gliwiczanki, Zofia i Aleksandra Hryń, zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsca w kategorii 16-latek. Trzecia pozycja przypadła też  Aleksandrze Szewczuk z TMS Roszada Gliwice, która rywalizowała w grupie dziesięciolatek.

Organizatorem imprezy dla dzieci była sekcja szachowa Klubu Środowiskowego AZS Politechniki Śląskiej w Gliwicach przy współudziale Miasta Gliwice, Rady Osiedla Kopernika oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Gliwicach.