Soyka docenił ich talent

Uaktualniono: 25.04.2018 / Sekcja: / drukuj / pdf

Fot. materiały organizatora

Niemal 30 uczniów szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział w finale Międzyszkolnego Konkursu Artystycznego „Siódemkowe talenty”, który odbył się 24 kwietnia w VII LO w Gliwicach. Gościem specjalnym i patronem wydarzenia był Stanisław Soyka.

Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności w trzech kategoriach. W kategorii recytacja prozy najlepsza okazała się Aleksandra Grzybek (VII LO), poezję najładniej recytowała Dagmara Szwedka (VII LO), natomiast w kategorii śpiew nagrodzono zespół Band Over w składzie Urszula Marszałek, Agata Polok, Alex Pulda (VII LO).

Zaproszeni goście wysłuchali interpretacji recytatorów i muzyków. Wśród wybranych twórców najczęściej pojawiały się utwory Tadeusza Różewicza, Adama Zagajewskiego, Szczepana Twardocha, Wojciecha Chmielarza i - rzecz jasna - Stanisława Soyki, który nie tylko wręczył nagrody i pokroił tort, ale również wystąpił przed zebraną publicznością.

Finał konkursu odbył się w ramach projektu Literacka mapa Gliwic, zainicjowanego w styczniu przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Gliwicach. W projekcie biorą udział nauczyciele i uczniowie gliwickich liceów ogólnokształcących. Celem projektu jest przybliżenie biografii i twórczości znanych gliwiczan i stworzenie oryginalnej trasy miejskiej. 

Fot. materiały organizatora
Fot. materiały organizatora
Fot. materiały organizatora
Fot. materiały organizatora

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking