Aktualności | Siatkarki walczyły do końca

Siatkarki walczyły do końca

Opublikowane: 16.11.2020 / Sekcja: Miasto

W siódmej kolejce spotkań o mistrzostwo I ligi kobiet AZS Politechniki Śląskiej Gliwice podejmowało Uni Opole. Po trwającym prawie 2,5 godziny meczu gliwiczanki musiały uznać wyższość drużyny z Opola, przegrywając 2:3.

Pierwszego seta dość pewnie na swoją korzyść rozstrzygnęły przyjezdne, ale w drugiej odsłonie gospodynie pokazały wolę walki i determinację i tę część meczu wygrały 25:17.  W trzeciej partii długo prowadziły opolanki. Przy wyniku 9:14 Wojciech Czapla poprosił o czas i obraz gry zmienił się. Akademiczki z Gliwic odrobiły straty i ostatecznie wygrały tego seta 25:21. W kolejnej odsłonie emocje sięgnęły zenitu. Gospodynie dwa razy miały piłkę meczową, ale opolanki obroniły się i ostatecznie po grze na przewagi zwyciężyły 27:25. O tym, kto zainkasuje dwa punkty, miał rozstrzygnąć tie-break. Tu już takich emocji nie było, bo „Wilczyce” z  Opola rozstrzygnęły go na swoją korzyść, wygrywać 15:9. Gliwiczanki dzięki walce do końca zdobyły jeden punkt i po siedmiu  kolejkach zajmują 5 miejsce w tabeli, ale do prowadzącej Stali Mielec tracą tylko 3 „oczka”.