Ścigali się samolotami… z papieru

Uaktualniono: 18.03.2019 / Sekcja: / drukuj / pdf
Red Bull Paper Wings na Politechnice Śląskiej fot. Politechnika Śląska

Studenci Politechniki Śląskiej wzięli udział w polskich eliminacjach Red Bull Paper Wings. To największe zawody samolotów papierowych na świecie. Uczestnicy z 61 krajów walczą o tytuł mistrza w trzech kategoriach: najdłuższy dystans lotu, najdłuższy czas lotu oraz lot akrobacyjny. Najlepsi w Polsce pojadą do Salzburga na światowy finał.

Zadaniem uczestników jest złożenie samolotu ze zwykłej kartki papieru w formacie A4, w taki sposób, by przeleciał jak najdłuższy dystans, najdłużej utrzymał się w powietrzu lub był wstanie wykonać niesamowite akrobacje. Gramatura papieru nie może przekraczać 100g, kartki można jedynie składać, nie jest dozwolone rozrywanie ani sklejanie.

W eliminacjach na Wydziale Górnictwa i Geologii wzięło udział 131 zawodników. Najdłuższy czas lotu osiągnął Tomasz Chodura, jego samolot szybował przez 8,66 sekundy. Z kolei papierowa maszyna Macieja Mazura pokonała najdłuższy dystans 41,20 metra. Zwycięzcy z Gliwic są na razie liderami klasyfikacji w Polsce. Przed zawodnikami jeszcze eliminacje na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie i Uniwersytecie Łódzkim. (aś)

Red Bull Paper Wings na Politechnice Śląskiej
fot. Politechnika Śląska
Red Bull Paper Wings na Politechnice Śląskiej
fot. Politechnika Śląska
Red Bull Paper Wings na Politechnice Śląskiej
fot. Politechnika Śląska

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking