Rajza przez Gliwice. Utrudnienia dla kierowców

Uaktualniono: 07.06.2019 / Sekcja: / drukuj / pdf
rejza Fot. materiały organizatora

W niedzielę, 9 czerwca, przez Gliwice przejedzie "Rajza z nadzieją". Tego dnia, w godz. od 11.00 do 15.00, kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami.

Uczestnicy „Rajzy z nadzieją” przejadą na rowerach 30 km z Bytomia do Gliwic, by wesprzeć fundację „Dom Nadziei”. Podczas rajdu rowerowego będą zbierane fundusze na remont nowej siedziby fundacji.

Organizacja od blisko ćwierćwiecza działa w Bytomiu i pomaga uzależnionej młodzieży. Niedawno przeniosła się do naszego miasta. Władze Gliwic przekazały fundacji budynek po dawnej szkole w Łabędach, ponieważ dotychczasowa siedziba w Bytomiu była zbyt ciasna. Nowy „Dom Nadziei” jest wciąż adaptowany na potrzeby fundacji. W ośrodku znajdą pomoc młodzi ludzie zmagający się z uzależnieniami.

Zbiórka chętnych do wzięcia udziału w rajdzie zaplanowana jest w niedzielę 9 czerwca o 10.00 przy Urzędzie Miejskim w Bytomiu, przy ul. Parkowej 2. Stamtąd uczestnicy wyruszą o 11.00 pod obecną siedzibę fundacji „Dom Nadziei” w Bytomiu. Kolejnym przystankiem będzie pl. Wolności w Zabrzu, a meta zaplanowana jest na ok. 15.00 w Gliwicach – Łabędach, przy nowym „Domu Nadziei” przy ul. Głównej 30. W czasie rajdu zbierane będą fundusze na remont nowej siedziby fundacji.

Podczas przejazdu „Rajzy z nadzieją” przez Gliwice kierowcy powinni liczyć się z utrudnieniami na ulicach: Chorzowskiej, Poniatowskiego, Skowrońskiego, Grottgera, Bernardyńskiej, Toszeckiej, Śliwki, Orlickiego, Wyspiańskiego, Kozielskiej, Łabędzkiej i Starogliwickiej.

„Rajzę” organizują Stowarzyszenie rowerowe „Renegaci Bytom” i Fundacja „Dom Nadziei”. Wydarzenie objął honorowym patronatem prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz. Więcej informacji można znaleźć na portalu Facebook (wydarzenie „Rajza z Nadzieją” bezpośredni link tutaj).

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking