Rajd Miejski – trwają zapisy na długą trasę!

Dodano: 06.04.2018 / Sekcja: / drukuj / pdf

Fot. archiwum UM

Chcesz sprawdzić swoją kondycję, pościgać się z innymi amatorami gier miejskich i  trochę pogłówkować? Zapisz się na Rajd Miejski 360 stopni!

Rajd Miejski to dwudniowa impreza, która w naszym mieście odbędzie się już po raz ósmy, w drugi weekend maja. Pierwszego dnia, w sobotę dwuosobowe drużyny pokonają ok. 80 km trasę w ciągu jednego dnia, biegając, pływając kajakiem, jeżdżąc na rowerze oraz rolkach. Po drodze do zaliczenia będą zadania specjalne, wymagające nie tylko sprawności fizycznej czy zdolności nawigacyjnych, ale również, m.in. wiedzy o Gliwicach. Pora już teraz zaczęć przygotowania, wcześniej zgłaszając swój udział za pośrednictwem strony www.team360.pl.

Drugi dzień rajdu będzie należał do rodzin – kilkuosobowych drużyn, które wystartują na krótszej, ok. 10 km trasie rodzinnej. Uczestnicy będą musieli odnaleźć punkty kontrolne i wykonać kilka prostych zadań specjalnych.

Impreza z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Nic więc dziwnego, że lista startowa biegu na trasie rodzinnej została zamknięta po niecałych trzech dniach od uruchomienia zapisów. W efekcie na starcie w drugim dniu zawodów pojawi się 75 zespołów czyli prawie 270 osób. Tym, którzy nie zdążyli się zapisać, pozostaje start na długiej trasie, która wbrew pozorom wcale nie należy do najtrudniejszych. Dowód? W poprzednich edycjach kończyły ją nawet dzieci w wieku szkolnym. Poza tym wystarczy tylko dotrzeć do mety – pokonanie całej trasy i zaliczenie wszystkich zadań nie jest wymagane.

Regulamin oraz szczegółowe informacje o zawodach dostępne są na stronie imprezy. Rajd Miejski 360 stopni jest organizowany przez Miasto Gliwice.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking