Aktualności | Puchar Ziem Północnych dla szpadzistek Piasta

Puchar Ziem Północnych dla szpadzistek Piasta

Opublikowane: 10.11.2020 / Sekcja: Miasto

W miniony weekend w  Szczecinie rozegrano turniej szpadowy „O Puchar Ziem Północnych”. Choć wyprawa była daleka, to zakończyła się sukcesem gliwickiej szpady.

Z tego turnieju młodzi szermierze Piasta i Muszkietera przywieźli aż 6 medali we wszystkich kolorach.

W kategorii wiekowej U-14 ten najcenniejszy, bo złoty wywalczyła Wiktoria Jędrzejec. Szpadzistka Piasta w finale pokonała Michalinę Szymczyk z Muszkietera Gliwice 12:9. Po drugie złoto tyle, że w kategorii U-10 sięgnęła Hania Szczurowska, która w decydującej walce pokonała Zuzannę Celmer z Toruńskiej Szkoły Szermierki 8:3.

Do finału, ale już w kategorii wiekowej U-12 dotarła starsza siostra Hani – Marysia Szczurowska. Do zwycięstwa w całym turnieju zabrakło jednego trafienia, bo zawodniczka Piasta przegrała ostatnią walkę 7:8 z Emilią Szczygieł z KS Olimp Lubin. Dwa złote i jeden srebrny medal przełożył się na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej „Pucharu Ziem Północnych”.

Dzielnie też bili się chłopcy. W kategorii wiekowej U-14 drugie miejsce zajął Seweryn Gusta, a w roczniku do lat 12 trzeci był Michał Jędrzejec. W klasyfikacji drużynowej zawodnicy Piasta zajęli drugie miejsce. Tak dobre wyniki młodych adeptów szermierki świadczą o dobrym przygotowaniu i wysokiej formie gliwiczan, mimo trudnych warunków, jakie panują w związku z epidemią.