Pola Nadziei zakwitną wiosną

Dodano: 11.10.2018 / Sekcja: / drukuj / pdf
Pola Nadziei

Fot. arch. UM Gliwice

„Hospicjum to też życie, choć kruche i obolałe, to ważne do końca” – takie hasło przyświecało dzisiejszej akcji Pola Nadziei, w której uczniowie z gliwickich szkół sadzili żonkile w parku Chopina. Akcję zorganizowało Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach, a celem było wsparcie idei opieki paliatywnej i rozbudowy placówki przy ul. Daszyńskiego.  

Około 500 osób, w tym uczniowie z gliwickich szkół, wzięło udział w dzisiejszej akcji sadzenia żonkili w parku Chopina. Posadzono 500 cebulek, a kolejne 600 sztuk przekazano uczniom, by posadzili je na terenie swoich szkół. Żonkile zakwitną na wiosnę i będą nam przypominać o idei hospicyjnej.

Pola Nadziei to akcja organizowana na rzecz osób terminalnie chorych, zapoczątkowana w Wielkiej Brytanii przez organizację charytatywną Marie Curie Cancer Care. Celem programu Pola Nadziei jest szerzenie idei hospicyjnej, uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby chorych, przedstawienie możliwość niesienia pomocy oraz pozyskanie funduszy na opiekę terminalnie chorych i rozbudowę hospicjum. Teraz dołącza się do niej również gliwickie hospicjum, które gromadzi środki na rozbudowę placówki przy ul. Daszyńskiego. Finał akcji Pola Nadziei zaplanowano na maj 2019 r. (mf)

Pola Nadziei 2
Fot. arch. UM Gliwice
Pola Nadziei 3
Fot. arch. UM Gliwice

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking