Aktualności | Piąty remis z rzędu

Piąty remis z rzędu

Opublikowane: 17.05.2021 / Sekcja: Miasto

Futsalowa drużyna Piasta nie zdołała pokonać broniących się przed spadkiem Akademików z Wilanowa, remisując 5:5. Mecz zaczął się jednak bardzo dobrze dla ekipy Orlando Duarte, bo po 10 minutach gliwiczanie prowadzili już 3:0.

Bramki Rafała Franza i Mateusza Mrowca chyba trochę uśpiły czujność gliwiczan, bo następnie w niespełna 15 sekund Piast stracił dwa gole. Jeszcze przed przerwą za sprawą Dominika Soleckiego zdobył jednak czwartą bramkę.Na drugą połowę gospodarze wyszli skoncentrowani i zdeterminowani, i w przeciągu minuty za sprawą Macieja Pikiewicza i Denysa Lifanova doprowadzili do wyrównania. Jeszcze Dasaiev przywrócił nadzieję Niebiesko-Czerwonym na wywiezienie kompletu punktów, ale ostatnie zdanie należało do gospodarzy. Na 5 minut przed końcem spotkania Bartosz Przyborek zdobył bramkę, która jeszcze przedłuża nadzieje Akademików na utrzymanie, a gliwiczanom odbiera szanse na srebrny medal. Piast traci już bowiem do Constractu 4 punkty, a do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwa mecze.