Aktualności | Piast górą w derbach Gliwic

Piast górą w derbach Gliwic

Opublikowane: 28.09.2020 / Sekcja: Miasto

W trzeciej kolejce spotkań o mistrzostwo Futsal Ekstraklasy w małej hali gliwickiej Areny w derbowym pojedynku zmierzyły się Piast i P.A. Nova Gliwice.

Jak przystało na derby, nie zabrakło bramek i emocji. Lepsi okazali się podopieczni Orlanda Duarte, którzy pokonali drużynę prowadzoną przez Jacka Podgórskiego 5:2. Wynik tego spotkania otworzyła P.A. Nova. Już w 3. minucie Pasierb wypracował sobie pozycję, uderzył z dystansu, pokonując bramkarza Piasta. Odpowiedź Niebiesko-Czerwonych była niemal natychmiastowa. Ledwie 41 sekund później, po koronkowej akcji, Mrowiec wyłożył piłkę Gustavo, który umieścił ją w bramce. W 15. minucie Vakhula zagrał w poprzek pola karnego do Franza, który precyzyjne podanie zamienił na gola. 30 sekund później było już jednak 2:2. Celnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Zatović.

Po przerwie bramki strzelali już tylko gospodarze. Najpierw Czech z podania Franza uderzył pod poprzeczkę, potem Szadurski dobił strzał Dasajeva, a końcowy wynik ustalił Wilk, wykańczając akcję Mrowca.

Po trzech kolejkach Piast z dziewięcioma punktami zajmuje drugie miejsce w tabeli.