Aktualności | Piast Gliwice. Przegrana po przerwie na kadrę

Piast Gliwice. Przegrana po przerwie na kadrę

Opublikowane: 03.10.2022 / Sekcja: Miasto  Sport

W zamykającym wrzesień, piątkowym meczu 11. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Piast Gliwice przegrał na wyjeździe z Wisłą Płock 0:1. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył Marko Kolar.

Początek pierwszej połowy przyniósł sytuacje z obu stron. W zespole Niebiesko-Czerwonych próbował Alberto Toril, a u gospodarzy Damian Rasak i Mateusz Lewandowski. W tej części gra była wyrównana. Co prawda Nafciarze dłużej utrzymywali się przy piłce, ale nie przyniosło to większego zagrożenia, mimo że František Plach był zmuszony jeszcze interweniować po strzale Łukasza Sekulskiego. Tuż przed przerwą to Piast mógł jednak prowadzić, ale Krzysztof Kamiński zdołał końcówkami palców obronić uderzenie głową Jorge Felixa.

Na początku drugiej połowy więcej z gry mieli gospodarze, którzy dwukrotnie zagrozili bramce Františka Placha. Słowacki bramkarz Piasta był dobrze dysponowany i nie dał się pokonać, aż do 88. minuty, kiedy to do siatki trafił Marco Kolar.