Aktualności | Olivier Czernel mistrzem Śląska

Olivier Czernel mistrzem Śląska

Opublikowane: 10.03.2021 / Sekcja: Miasto

Z trzema medalami wrócili z Łodzi lekkoatleci Piasta uczestniczący w Halowych Mistrzostwach Śląska 2021 w kategorii młodzików (U16) i dzieci starszych (U14). Na podium stanęli Olivier Czernel, Hanna Zdanowicz i Marta Cyganek.

Pierwotnie mistrzostwa Śląska miały odbyć się  w Raciborzu, ale Polski Związek Lekkiej Atletyki nie wyraził zgody na tę lokalizację. Z powodu pandemii zamknięta jest również hala w Ostrawie, stąd – dośc nietypowo – wybór hali RKS Łódź, szczęśliwej dla „Piastunek”.

Z 11-osobowej ekipy Piasta trzech zawodników stanęło na podium. Mistrzem Śląska młodzików został Olivier Czernel, zwyciężając zdecydowanie w biegu na 600 metrów z czasem  1:31,78 min. To jego rekord życiowy. Wicemistrzostwo Śląska U14  i srebrny medal wywalczyła Hanna Zdanowicz w skoku wzwyż na wysokość 135 cm. To także rekord życiowy tej zawodniczki! Brązowy medal i 3. miejsce w biegu na 600 metrów w kategorii U14 wybiegała z czasem 1:48,14 min. Marta  Cyganek.

Zawody w Łodzi zakończyły sezon halowy lekkoatletów, w którym wychowankowie Piasta zdobyli łącznie 12 medali.