Olimpiada dla kreatywnych i przedsiębiorczych

Uaktualniono: 15.04.2015 / Sekcja: / drukuj / pdf

fot. mat. prasowe organizatorów

W dobie społeczeństwa informacyjnego i rozwijającego się rynku pracy szczególnego znaczenia nabierają takie cechy jak przedsiębiorczość, umiejętność radzenia sobie w różnych sytuacjach, a także kreatywność. Doskonałą okazją do zaprezentowania tych cech była III Śląska Olimpiada Przedsiębiorczości i Ekonomii.

Głównym organizatorem  olimpiady, której tematem przewodnim były „Ekoinnowacje w biznesie”, była Gliwicka Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości, a partnerami  Marco sp.z o.o, GAPR sp.z o.o oraz Mana Game sp. z o.o.

Olimpiada składała się z dwóch etapów. W pierwszym, który odbył się 27 marca br., sześćdziesięciu uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa zmierzyło się z testem sprawdzającym wiedzę z zakresu ekonomii. Do finału, który odbył się 9 kwietnia, zakwalifikowało się 20 uczestników. Podczas ostatniego etapu konkursu uczniowie, zaprezentowali pomysł na własny biznes, który oceniało jury w składzie: dr Alina Vogelgesang, rektor Gliwickiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości, przedstawiciele Marco sp. z o.o., z prezesem zarządu – Markiem Ślibodą, oraz Tomasz Kulczycki, prezes firmy Mana sp. z o.o., twórcy ekonomicznej gry decyzyjnej on-line. Z tą grą zmierzyli się także finaliści konkursu.

zwycięzcy olipmiady

fot. materiały prasowe organizatorów

W finale najlepszy okazał się Piotr Adamczyk z Zespołu Szkół Technicznych w Mikołowie. Na drugim i trzecim miejscu uplasowały się uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ornontowicach – Klaudia Dudło oraz Alina Wróbel.

Zwycięzcy otrzymali od GWSP vouchery upoważniające do zniżki na studia w gliwickiej uczelni. Firma Marco ufundowała atrakcyjne nagrody pieniężne, a także zaprosiła zwycięską trójkę do zwiedzenia siedziby firmy. 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking