Aktualności | Olimpia pokonana!

Olimpia pokonana!

Opublikowane: 16.02.2021 / Sekcja: Miasto

W 18. kolejce spotkań o mistrzostwo I ligi siatkówki kobiet drużyna AZS Politechniki Śląskiej Gliwice pokonała na wyjeździe Olimpię Jawor 3:1.

Pierwszy set był bardzo zacięty i do końca trwała walka punkt za punkt. Tę część meczu gliwiczanki zakończyły wygraną 26:24. W drugiej odsłonie jaworzanki wykorzystały atut własnej hali, wygrywając 25:20. W trzeciej partii długo żadna ze stron nie mogła przechylić szali na swoją korzyść, ale w końcu Akademiczki  wypracowały sobie przewagę i  wygrały tego seta 25:21. Czwarta część tego pojedynku okazała się ostatnią. Podopieczne Wojciecha Czapli od początku narzuciły swoje  warunki gospodyniom i pewnie zwyciężyły w stosunku 25:13.

Było to drugie z rzędu zwycięstwo gliwiczanek, które pozwoliło im przesunąć się o jedno miejsce wyżej w tabeli.