Odbierz swoją kartę autostradową!

Uaktualniono: 30.05.2016 / Sekcja: / drukuj / pdf

Mieszkańcy Gliwic mogą otrzymać za darmo urządzenie viaAUTO w Urzędzie Miejskim w Gliwicach.  Karty są wydawane na specjalnych stanowiskach, w holu na I piętrze.

Zgodnie z zawartym porozumieniem z firmą KAPSCH, urządzenie ma przede wszystkim ułatwić korzystanie z autostradowej obwodnicy miasta i otwierać bramki. Dlatego – aby działało – trzeba je od razu przy odbiorze doładować minimalną kwotą 20 zł u przedstawicieli firmy KAPSCH (operatora systemu viaTOLL).

Doładowane urządzenie viaAUTO umożliwi wygodną jazdę przez bramki – w ruchu lokalnym na placach poboru opłat w Gliwicach przejazd będzie bezpłatny (system zarejestruje 0 zł).

Gdyby pojazd posiadał niskie (poniżej 20 zł) saldo, szlaban się nie otworzy! Kierowca będzie musiał pobrać bilet tranzytowy, a następnie w sposób manualny zapłacić na pasie wyjazdowym.   

fot. UM Gliwice

Urządzenia są wydawane na specjalnych stanowiskach w holu na I piętrze (obok pokoju nr 146 i dawnej sali sesyjnej) w godzinach pracy magistratu – w poniedziałek, wtorek i środę od 8.00 do 16.00, czwartek od 8.00 do 17.00, w piątek od 8.00 do 15.00.

  • Urządzenie może otrzymać wyłącznie osoba pełnoletnia, zameldowana w Gliwicach na pobyt stały, po osobistym okazaniu pracownikom UM dowodu osobistego w celu weryfikacji danych.
  • Jedna osoba może pobrać tylko jedno urządzenie.
  • Urządzenie zostanie wydane bez względu na miejsce rejestracji pojazdu i nie będzie przypisane do konkretnego auta.

Kierowcy posiadający urządzenia viaAUTO mogą na placach poboru opłat korzystać ze specjalnych bramek oznaczonych napisem viaTOLL. Przepustowość na bramkach elektronicznych jest cztery razy większa niż na tych z ręcznym poborem opłat.

Urządzenia mogą podnosić bramki także na płatnych odcinkach autostrad zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad: A2 Konin – Stryków i A4 Bielany Wrocławskie – Gliwice – po zasileniu konta odpowiednimi kwotami! (al)

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking