Aktualności | MIG Piast Gliwice – kolejny medal, kolejny ważny mecz

MIG Piast Gliwice – kolejny medal, kolejny ważny mecz

Opublikowane: 15.06.2021 / Sekcja: Miasto

Zawodniczki MIG-u Piasta Gliwice ponownie stanęły na najniższym stopniu podium! W rozgrywanym 5 i 6 czerwca Finałowym Turnieju Pucharu Polski w piłce nożnej 7-osobowej niesłyszących kobiet na gliwickim stadionie ŁTS-u Łabędy podopieczne Szymona Wesołowskiego zajęły 3. miejsce. Najlepszą zawodniczką turnieju finałowego okrzyknięto Oliwię Gałę. Gratulacje!

Z kolei 5 czerwca na Stadionie Miejskim im. Piotra Wieczorka w Gliwicach rozegrano mecz eliminacyjny do Mistrzostw Polski w piłce nożnej 11-osobowej niesłyszących. Drużyna MIG-u Piasta Gliwice podejmowała Mazowsze Warszawę. Na trybunach zasiadło blisko 400 kibiców, ale nie przyniosło to szczęścia gospodarzom, gdyż musieli uznać wyższość gości ze stolicy. Mecz zakończył się wynikiem 0:4. Klub z Gliwic nie ma jednak czasu na rozpamiętywanie porażki, bo już w dniach 18-20 czerwca pojedzie do Rzeszowa walczyć o Puchar Polski w Futsalu Niesłyszących. Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku MIG Piastunki zdobyli srebrne medale Pucharu Polski w Futsalu.