Miejski dobry też na lato!

Dodano: 10.08.2018 / Sekcja: / drukuj / pdf
rower miejski

fot. Z. Daniec / archiwum UM

Pomimo trwających wakacji i urlopowych wyjazdów, nie brakowało tych, którzy na potęgę korzystali z Gliwickiego Roweru Miejskiego. W lipcu wypożyczaliśmy jednoślady aż 11 072 razy.

Firma Nextbike, operator GRM, podał kolejne dane dotyczące systemu rowerów miejskich. Wynika z nich, że od 1 do 31 lipca, pomimo wakacyjnej pory, skorzystano z niego ponad 11 tys. razy. Przybyło też nowych użytkowników – w lipcu do systemu dołączyło 784 nowych miłośników gliwickich jednośladów. Najwięcej wypożyczeń – 470 – odnotowano w niedzielę, 15 lipca. Niezmiennie największą popularnością cieszy się stacja przy ulicy Akademickiej. W ciągu ostatniego miesiąca skorzystano z niej aż 1703 razy. Niewiele mniej, bo 1695 użytkowników wypożyczyło rower sprzed dworca, a 1650 – z pl. Piłsudskiego.

Najczęściej rowery wypożyczane są na pierwsze 15 minut, które są darmowe. Jest to idealny czas, by sprawnie dostać się z jednego punktu do drugiego. W ten sposób, w lipcu, z roweru miejskiego skorzystano aż 7763 razy. Natomiast na dłuższe, godzinne wycieczki rowerem miejskim wybrały się 2262 osoby.

Uwaga! Aby dołączyć do systemu, wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej www.gliwickirower.pl lub przy terminalu i zasilić swoje konto kwotą 10 zł. Rowery można wypożyczać poprzez terminal, który znajduje się przy każdej stacji lub korzystając z aplikacji Nextbike na telefony komórkowe. Pierwsze 15 minut każdego wypożyczenia jest darmowe. Sezon Gliwickiego Roweru Miejskiego potrwa do końca listopada.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking