Miasto pomaga odmieniać podwórka

Dodano: 17.09.2018 / Sekcja: / drukuj / pdf
ławka

Fot. Pixabay.com/CC0

Materiały budowlane o wartości niemal 50 tys. zł przekaże miasto czterem wspólnotom mieszkaniowym, które wzięły udział w konkursie „Przyjazne podwórko”. Dzięki wsparciu miasta powstaną dodatkowe przestrzenie rekreacyjne w Śródmieściu, Szobiszowicach i Ligocie Zabrskiej.

W pierwszej edycji organizowanego przez miasto konkursu „Przyjazne podwórko” wzięły udział cztery gliwickie wspólnoty mieszkaniowe. Wszystkie złożone wnioski zostały pozytywnie ocenione pod względem formalnym. Materiały budowlane i elementy małej architektury o łącznej wartości 49 114 zł trafią do wspólnot mieszkaniowych przy ul. Królowej Bony 3 i Dolnych Wałów 11, WM przy ul. Klonowej 1-11, Cichej 1-3 i Ceglarskiej 42-52, WM przy ul. Lipowej 47a oraz przy ul. Gorzołki 17.

Teren przy ul. Królowej Bony zostanie uporządkowany – pojawi się nowe oświetlenie i mała architektura: stojaki rowerowe, dwie ławki ze stołami piknikowymi, pergole i drewniany taras. Zieleń zostanie poddana rewitalizacji, w planach jest posadzenie miłorzębu, klonu zwyczajnego i cisu pospolitego. Na ten cel miasto przeznaczyło materiały o wartości 17 547 zł.

Przy ul. Gorzołki pojawią się ławki, stolik ogrodowy, stojaki rowerowe, donice i tuje. Materiały od miasta będą kosztowały 1 500 zł.

Przy ul. Klonowej zaplanowano doposażenie istniejącej infrastruktury o stół do ping-ponga, stół do gry w piłkarzyki, ławki, kosze na śmieci i stojaki rowerowe. Zostaną też posadzone drzewa i krzewy. Na realizację tego zadania wspólnota otrzyma od miasta materiały o wartości 19 752 zł.

 Z kolei przy ul. Lipowej pojawią się chodniki i drogi dojazdowe, ławki, stół i stojaki rowerowe. Będzie też bardziej zielono – zostanie posadzony bukszpan, kosodrzewina i tuje. Materiały przekazane przez miasto na realizację zadania będą kosztowały 10 315 zł. 

Konkurs kierowany był do wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych oraz organizacji pozarządowych, kościołów i innych związków wyznaniowych posiadających osobowość prawną.

Przypominamy, że Miasto od lat organizuje też konkurs Gliwickie Place Zabaw, doposażający miejsca rekreacji małych gliwiczan. (mf)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking