Let's talk about Spain

Dodano: 26.04.2018 / Sekcja: / drukuj / pdf
sp41

Fot. materiały SP41

W nietypowej lekcji wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 41 na Sikorniku. Była to lekcja geografii, kulturoznawstwa i języka hiszpańskiego poprowadzona po angielsku.

Na zaproszenie szkolnych koordynatorek programu Erasmus+ Beaty Haładus i Doroty Prażuch, do Gliwic przyjechali studenci z Hiszpanii odbywający praktyki pedagogiczne w Instytucie Języków Romańskich i Translatoryki Uniwersytetu Śląskiego. Studenci – Mercedes de la Torre Fuentes, Nieves Tamayo i David Peñaranda Hernández – opowiadali po angielsku o swoim kraju. Przygotowali ciekawą lekcję, przybliżając uczniom kulturę, historię i geografię Hiszpanii. Nie zabrakło też ciekawostek sportowych i kulinarnych, czy nauki podstawowych hiszpańskich zwrotów grzecznościowych.

Zajęcia były dla uczniów niezwykłą okazją nie tylko do poszerzenia wiedzy na temat Hiszpanii, ale również do zweryfikowania umiejętności komunikowania się w języku angielskim poza systemem lekcyjnym. Dla niektórych była to pierwsza taka okazja w życiu. Okazało się, że nasi uczniowie mają sporą wiedzę na temat Hiszpanii, co udowodnili w teście sprawdzającym – mówi Beata Haładus z SP nr 41.

W lekcji uczestniczyli przedstawiciele klas 4–7. Spotkanie było elementem projektu edukacyjnego „Przystanek Hiszpania”, realizowanego w ramach szkolnego programu Erasmus+ „Otwarci na naukę, otwarci na świat. Nasz pomysł na paszport do wiedzy”. Patronat nad projektem "Przystanek Hiszpania" objął Konsul Honorowy Hiszpanii w Polsce – Jesús García - Nieto Moreno. (mf)

sp41a
Fot. materiały SP41
sp41b
Fot. materiały SP41

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking