Jeszcze więcej frajdy!

Dodano: 27.11.2017 / Sekcja: / drukuj / pdf
plac zabaw

Fot. materiały MZUK

Do czterech gliwickich osiedli trafiły nowe sprzęty zabawowe. Urządzenia zostały sfinansowane z miejskiego budżetu w ramach konkursu „Gliwickie Place Zabaw” organizowanego przez Miejski Zarząd Usług Komunalnych.

Karuzele krzyżowe, przeplotnie i kiwaki to nowe elementy, które – jako darowizna miasta Gliwice – zostały przekazane spółdzielniom wyłonionym w drodze konkursu. Nowe urządzenia o wartości 38 tys. zł trafiły już na osiedla: Obrońców Pokoju, Stare Gliwice, Szobiszowice oraz Żwirki i Wigury. Cztery działające tam spółdzielnie mieszkaniowe zobowiązały się zmodernizować zarządzane przez siebie place zabaw. W zamian, za naprawę czy też zakup nowego urządzenia, miasto doposażyło ich tereny w nowe urządzenia zabawowe.

Wśród tegorocznych wniosków pojawiła się również jedna siłownia zewnętrzna. Zgodnie z regulaminem doposażono teren w podwójne urządzenie siłowe – twister/orbitrek – informuje Iwona Janik, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych w Gliwicach.

Mimo upływu lat Konkurs „Gliwickie Place Zabaw” cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych.

 Konkurs motywuje je, by dbały o estetykę, bezpieczeństwo oraz funkcjonalność placów zabaw i siłowni zewnętrznych. Wpływa również na poprawę aktywności fizycznej dzieci i młodzieży poprzez rozbudowę i uatrakcyjnienie terenów osiedlowych – dodaje Iwona Janik. (mf)

plac zabaw 2
Fot. materiały MZUK
plac zabaw 3
Fot. materiały MZUK
plac zabaw 4
Fot. materiały MZUK

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking