Aktualności | GTK ponownie zwycięskie

GTK ponownie zwycięskie

Opublikowane: 09.09.2019 / Sekcja: Miasto

GTK Gliwice wygrało z WKS-em Śląsk Wrocław 75:70 w grze kontrolnej przed startem sezonu Energa Basket Ligi. Najskuteczniejsi w szeregach gospodarzy byli Payton Henson i Milivoje Mijović, któzy zdobyli po 17 punktów. Wśród rywali po 16 „oczek” na swoim koncie zapisali Clayton Custer i Aleksander Dziewa.

Dzień po meczu z MKS-em Dąbrowa Górnicza GTK zagrało kolejny sparing. Tym razem do Gliwic zawitał beniaminek Energa Basket Ligi, WKS Śląsk Wrocław. Goście przystąpili do meczu bez Kamila Łączyńskiego, który przebywa na mistrzostwach świata z reprezentacją Polski. Z kolei w szeregach naszego zespołu zabrakło Mateusza Szlachetki, ale pojawił się za to Payton Henson, który w meczu z MKS-em nie wystąpił z powodu drobnego urazu dłoni. Piątkowy odpoczynek sprawił, iż amerykański skrzydłowy miał sporo sił i energii, co widoczne było na parkiecie. To właśnie on najczęściej występował w roli egzekutora i budował przewagę miejscowych.

Na szczególną uwagę zasługuje dobra dyspozycja w obronie, bo Śląsk w pierwszej połowie miał niewiele do powiedzenia. Z każdą kolejną minutą drugiej odsłony przewaga gliwiczan rosła. Na początku drugiej połowy GTK odskoczyło już na 21 „oczek” przewagi i wszystko wskazywało na wysokie zwycięstwo. Niestety, gospodarze zbyt szybko pomyśleli, że jest już „po meczu” i ich determinacja znacząco osłabła. Było też widać narastające zmęczenie. Ten fakt skutecznie wykorzystali wrocławianie.

Na całe szczęście trener Turkiewicz zdołał jeszcze zmobilizować swój zespół i ten na ostatnią część spotkania wyszedł z bojowym nastawianiem. Gliwiczanie ponownie bili się o każdą piłkę i poprawili dyspozycję w obronie. Starali się też napędzać kontrataki, które przynosiły łatwe punkty. Zespół Andrzeja Adamka cały czas trzymał się blisko, ale rozważna gra Duke'a Mondy'ego w końcowych fragmentach meczu nie pozwoliła gościom odrobić straty i tym sposobem GTK wygrało piąty mecz sparingowy.

Już w najbliższy wtorek GTK zagra w Opawie z miejscowym BK. To będzie siódmy mecz kontrolny w tym okresie przygotowawczym.