Aktualności | Gliwiczanie rozgromili Akademików

Gliwiczanie rozgromili Akademików

Opublikowane: 16.05.2022 / Sekcja: Miasto

14 maja na Wybrzeżu futsaliści Piasta zaaplikowali gdańskim Akademikom aż 12 goli, tracąc przy tym tylko jednego. Premierowego gola w Futsal Ekstraklasie zdobył Maciej Mazur, a jedno trafienie przypisano graczowi gospodarzy.

Już w 2. min Zatović zamienił podanie Pegaczy na pierwszego gola. W 6. min Cadini zagrał w pole karne, tam był Mrowiec, który po długiej przerwie zdobył gola na 2:0. Ledwie minutę później znów Mrowiec wpisał się na listę strzelców, tym razem kończąc szybką i składną akcję. Mrowcowi pozazdrościł drugi z pivotów – Śmiałkowski, który po zagraniu z głębi pola podwyższył wynik na 4:0. W 10. min indywidualną akcją popisał się Bakłanov, który będąc w sytuacji sam na sam, podwyższył wynik na 5:0. 13. min okazała się pechowa dla Wardowskiego, który tak niefortunnie interweniował, że umieścił piłkę we własnej bramce. Wysokie prowadzenie chyba troszkę uśpiło podopiecznych Orlando Duarte, bo w 17. min dali się zaskoczyć Majchrzakowi, który zdobył – jak się miało okazać – honorową bramkę.

W 27. min w polu karnym faulowany był Pegacha, a celnym strzałem z szóstego metra popisał się Cadini. Chwilę po wznowieniu gry Pegacha strzałem głową pokonał wychodzącego z bramki Sasiaka. Gdańszczanie próbowali grać z lotnym bramkarzem, ale efekt był tego taki, że Szadurski strzałem z własnej połowy pokonał golkipera AZS-u. Aż pięć minut minęło zanim Piast znów zdobył gola. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Pegacha. Skuteczności Portugalczykowi pozazdrościł Baklanov, który zmienił wynik na 11:1. Jedynym zawodnikiem Piasta z pola, który w tym sezonie nie zdobył gola, był Maciej Mazur. To zmieniło się w 40. min tego spotkania, gdy Piast grał wprzewadze, a młodzieżowiec ustalił wynik na 12:1.

Wysokie zwycięstwo nie przesądza jeszcze o tym, kto w tym sezonie sięgnie po mistrzostwo Polski. W następnej kolejce Piast podejmować będzie Rekord Bielsko Biała.