Aktualności | Gliwiczanie mają Radę Seniorów

Gliwiczanie mają Radę Seniorów

Gliwiczanie mają Radę Seniorów

Opublikowane: 19.12.2018 / Sekcja: Miasto 

Mieszkańcy Gliwic w sile wieku od lat mogą korzystać  z bogatej oferty zajęć i projektów. W ramach popularnego miejskiego programu przysługują im atrakcyjne zniżki, a dzięki dofinansowaniu opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi mogą płacić mniej za śmieci. Właśnie zyskali nowy organ przedstawicielski, który będzie wspierał i inicjował działania na ich rzecz. Rada Seniorów Miasta Gliwice zebrała się po raz pierwszy 18 grudnia.

Na początku miesiąca poznaliśmy ostateczny skład nowego gremium reprezentującego środowisko starszych mieszkańców miasta, zatwierdzony przez prezydenta Gliwic. Radę Seniorow Miasta Gliwice tworzy łącznie piętnaście osób, w tym jedenastu wyłonionych w naborze przedstawicieli organizacji działających na rzecz seniorów (są to: Czesław Dudek, Józef Hauschild, Krystyna Jurczewska-Płońska, Małgorzata Konior, Barbara Kończak, Małgorzata Łazowa, Maria Puch, Franciszek Skoczylas, Grażyna Walter-Łukowicz, Teresa Wilanowicz-Zabiegała i Danuta Żurawlow), dwóch członków wskazanych przez prezydenta miasta (Joanna Bajor i Beata Jeżyk) oraz dwóch wskazanych przez przewodniczącego Rady Miasta (radni Ewa Potocka i Krzysztof Procel).

Kadencja Rady potrwa dwa lata. Będzie ona obradowała nie rzadziej niż raz na kwartał. Pierwsze posiedzenie Rady odbyło się 18 grudnia w Centrum Wolontariatu – filii GCOP przy ul. Zwycięstwa 1. Zasady działania Rady określa statut, a wszelkie informacje na temat jej inicjatyw i przedsięwzięć mają być dostępne na stronie www.gcop.gliwice.pl/rada-seniorow-miasta-gliwice/.

TO GŁOS SENIORÓW!

Rady Seniorów działają m.in. w Katowicach, Bytomiu, Częstochowie, Sosnowcu, Chorzowie czy Siemianowicach Śląskich i funkcjonują w ramach ustawy o samorządzie gminnym. Mają za zadanie wspieranie interesów osób starszych w polityce samorządowej, m.in. opiniują projekty uchwał, inicjują przedsięwzięcia zmierzające do integracji społecznej seniorów, wzmacniają ich aktywność obywatelską i pozycję w społeczeństwie.