Gliwice na I miejscu w rankingu finansowym samorządów

Uaktualniono: 27.04.2018 / Sekcja: / pdf
Gliwice

fot. M. Baranowski

Gliwice po raz kolejny uznane zostały za jeden z najlepszych samorządów w Polsce. Nasze miasto zajęło I miejsce w Rankingu Finansowym Samorządu Terytorialnego.

Wyróżnienia zostały wręczone 26 kwietnia w Krakowie, podczas uroczystej Gali Gospodarny Samorząd. Nagrodę dla Gliwic odebrał Marek Pszonak, Przewodniczący Rady Miasta Gliwice. Gala wręczenia nagród zakończyła pierwszy dzień IV Europejskiego Kongresu Samorządów.

Ranking Finansowy Samorządu Terytorialnego w Polsce 2016 został przygotowany przez naukowców z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Fundację Instytut Studiów Wschodnich. Badacze przeprowadzili analizę  kondycji finansowej jednostek samorządu terytorialnego w 2016 roku i wyłonili najlepiej zarządzane samorządy w kategoriach gminy wiejskie, gminy miejsko-wiejskie, gminy miejskie, miasta na prawach powiatu, powiaty ziemskie.

Gliwice znalazły się na 1. miejscu wśród 66 miast na prawach powiatu.  Nasze miasto wyprzedziło m.in. Poznań, Warszawę i Gdańsk.

Wyniki rankingu oraz pełny raport można znaleźć na stronie samorzad.pap.pl.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking