Aktualności | Futsal. Piast wygrywa Puchar Śląska

Futsal. Piast wygrywa Puchar Śląska

Opublikowane: 07.09.2021 / Sekcja: Miasto

W pierwszą sobotę września w hali, w której swoje „domowe” mecze rozgrywa Gwiazda Ruda Śląska, sześć futsalowych drużyn walczyło o Puchar Śląska. Niespodzianki nie było, zwyciężył Piast Gliwice!

Niebiesko-Czerwoni trafili do grupy z Sośnicą Gliwice i GKS Futsal Tychy. Pierwszy mecz, który był także derbami Gliwic, należał do bardzo zaciętych, ale lepsza okazała się drużyna z Areny Gliwice, wygrywając po dwóch bramkach Dasaieva i Szadurskiego 3:1. Gola dla Sośnicy zdobył Łukasz Kowalczyk i, jak się okazało, była to jedyna bramka stracona przez Piastunki w tym turnieju.

W drugim grupowym meczu futsalowy Piast pewnie pokonał GKS Futsal Tychy 5:0. Bramki w tym spotkaniu zdobyli Mateusz Mrowiec (2), Tomasz Czech i Dominik Wilk. Jednego gola tyszanie wbili sobie sami, ale była to konsekwencja indywidualnej akcji i strzału Dominika Śmiałkowskiego. Piast w grupie zajął I miejsce i trafił do finału, gdzie zmierzył się z FC Siemianowice Ślaskie. Tu też niespodzianki nie było. Pomimo że mecz trwał tylko 20 minut, gliwiczanie wbili rywalom 5 goli. Pierwsza padła już w 2. minucie gry. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Dasaieva strzałem bez przyjęcia popisał się Śmiałkowski. Wydawało się, że jeszcze przed przerwą drużyna z Areny podwyższy wynik i druga połowa będzie już tylko formalnością, ale siemianowiczanie nie dali sobie w tej odsłonie wbić kolejnych bramek. Półtorej minuty po wznowieniu gry Dasaiev z Mrowcem po kombinacyjnej akcji zmienili rezultat spotkania na 2:0. Przez ostatnie pięć minut meczu drużyna z Siemianowic zdecydowała się grać z „lotnym” bramkarzem. Pomimo że nieźle radziła sobie w tym wariancie gry, to i tak Marek Bugański dwukrotnie po przejęciach piłki umieszczał ją w bramce Siemianowic.

Do końca meczu pozostało półtora minuty, ale w futsalu to wystarczający czas, aby strzelić jeszcze jedną bramkę. Kolejnym trafieniem popisał się Dominik Śmiałkowski, ustalając wynik spotkania. Finał zakończył się wygraną Piasta 4:0, a Michał Widuch, który został okrzyknięty bramkarzem turnieju, mógł odebrać Puchar Śląska z rąk Arkadiusza Grzywaczewskiego. W całym turnieju Armia Orlanda Duartego zdobyła 11 bramek, tracąc tylko 1! To bardzo dobry prognostyk przed startem futsalowej ligi, choć niewątpliwie Clearex Chorzów znacznie wyżej zawiesi poprzeczkę drużynie z Areny Gliwice.