Brawo EGZOTech!

Dodano: 03.12.2020 / Sekcja:
pacjenci podczas rehabilitacji Fot. materiały EGZOTech

Gliwicka firma, która poprzez innowacyjne rozwiązania robotyzuje współczesną rehabilitację, została uznana przez The Deloitte Technology Fast 50 za najszybciej rozwijającą się w Europie Środkowej w dziedzinie Healthcare & Life Sciences. Gratulacje!

EGZOTech został założony w 2013 r. przez Michała Mikulskiego, inżyniera biomedycznego, doktoranta na Politechnice Śląskiej. W wyniku jego badań doktoranckich robot neurorehabilitacyjny Luna EMG pojawił się na rynku w 2015 r. To zaawansowany system robotyczny, który pomaga w rehabilitacji kończyn górnych i dolnych osobom ze znacznymi niedowładami neurologicznym i pacjentom ortopedycznym. Do końca 2019 r. zainstalowano ponad 120 tego typu robotów w ponad 20 krajach na całym świecie. EGZOTech stale rozwija robota Luna EMG, opracowuje też nowe urządzenia i technologie mające wspomóc pracę fizjoterapeutów, a dzięki automatycznej neurorehabilitacji pomóc pacjentom. Zdobył wiele nagród i wyróżnień, m.in: TOP8 Startup Worldwide od Google for Entrepreneurs i Worldwide Winner Reddot Award za projekt Luna EMG.

Firma w ciągu ostatnich czterech lat osiągnęła 2932% wzrost przychodów. Ten wynik plasuje ją na drugim miejscu najszybciej rozwijających się firm w Polsce i piątym w Europie Środkowej, spośród przedsiębiorstw z 18 krajów, ocenianych przez Deloitte Technology Fast 50 Central Europe. To nie wszystko – EGZOTech zdobył też specjalną nagrodę Impact Stars za wymiar etyczny modelu biznesowego.  

- Sukces nie byłby możliwy, gdyby nie nasz zespół, który z pasją poświęca swój czas i umiejętności na tworzenie wartościowych produktów, które pomagają pacjentom w powrocie do zdrowia – mówi dr Michael Mikulski, który znalazł się również na światowej liście Forbes 30 doceniajacej osoby poniżej 30 roku życia osiagajace sukcesy w nauce i służbie zdrowia. Został też wyróżniony przez MIT Technology Review jako innowator społeczny. (mf)

banner
Dr Michael Mikulski
Dr Michael Mikulski. Fot. materiały EGZOTech
banner
Dr Michael Mikulski Dr Michael Mikulski. Fot. materiały EGZOTech

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking