Aktualności | Bolidy zespołu Silesian Greenpower ponownie najszybsze!

Bolidy zespołu Silesian Greenpower ponownie najszybsze!

Opublikowane: 21.05.2018 / Sekcja: Miasto

Zespół Silesian Greenpower zdobył pierwsze i drugie miejsce w wyścigach samochodów elektrycznych formuły F24+. Zawody odbyły się na torze Kirkstown w Irlandii Północnej. Drużyna studentów z Politechniki Śląskiej po raz kolejny udowodniła, że skonstruowane przez nich bolidy są bezkonkurencyjne.

Do wyścigu drużyna z Politechniki Śląskiej wystawiła dwa bolidy: SG Bullet II oraz SG Bullet240W. Oba pojazdy spisały się na torze doskonale i tym samym zajęły w wyścigu pierwszą i drugą lokatę, pozostawiając w tyle swoich konkurentów. Najszybszy okazał się  SG Bullet II, którym kierowała Alicja Kołodziej. Tuż za nim uplasował się  SG Bullet240W, za którego kierownicą siedziała Patrycja Szczęch. Dodatkowo drugi z bolidów został wyróżniony za najszybsze okrążenie w wyścigu.

Zawody Greenpower Formula F24+ odbywają się na profesjonalnych torach Formuły 1. Bolidy biorące w nich udział mają godzinę na pokonanie jak największego dystansu. Zawody te tworzą również świetną okazję do sprawdzenia swoich możliwości oraz wiedzy technicznej.

W skład zwycięskiego zespołu z Politechniki Śląskiej weszli: Paweł Żur, Alicja Kołodziej, Patrycja Szczęch, Adam Stalica, Konrad Chebda, Dominik Kała, Daniel Żabski oraz Bartłomiej Nowacki. Koordynatorem zespołu jest prof. Andrzej Baier z Wydziału Mechanicznego Technologicznego.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych wyścigach!