Aktualności | Bokserzy GUKS Carbo z medalami Mistrzostw Polski Młodzików

Bokserzy GUKS Carbo z medalami Mistrzostw Polski Młodzików

Opublikowane: 04.10.2022 / Sekcja: Miasto  Sport

Trzech zawodników i trzy medale – z takim wynikiem pięściarze GUKS Carbo wrócili z Mistrzostw Polski Młodzików. Do gabloty sukcesów gliwickiego klubu trafiły złoto, srebro i brąz.

Między 25 września a 1 października w Bytowie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w Boksie Olimpijskim. Gliwicki Uczniowski Klub Sportowy Carbo reprezentowała trójka zawodników. Wszyscy wrócili z mistrzostw z medalami i życiowymi sukcesami.

Złoto, w kategorii wagowej do 52 kg, wywalczył Jakub Marcinów. Zawodnik Carbo wygrał w finale 5:0 z Aronem Gwoździem z klubu Boxing Team Chojnice. Marcinów w swojej kategorii wiekowej stawał już na podium mistrzostw Śląska oraz wygrywał walki na prestiżowych turniejach. Po raz pierwszy zdobył jednak medal Mistrzostw Polski.

Na drugim stopniu podium stanął Michał Baumann, który zawalczył w kategorii do 46 kg. Dla tego zawodnika GUKS Carbo były to pierwsze tak poważne zawody. Srebrny medal jest więc ogromnym sukcesem, ale i sporą niespodzianką, ponieważ pięściarz zaczął trenować boks zaledwie pięć miesięcy temu. Jego walka finałowa z Adrianem Drewnowskim zakończyła się z wynikiem 2:3.

Trzeci medal – brąz - dla gliwickiego klubu zdobył Tymoteusz Dawicki, który także zadebiutował w tak ważnym turnieju, zajmując trzecie miejsce w kategorii do 75 kg i osiągając tym samym swój życiowy sukces.

W klasyfikacji drużynowej GUKS Carbo znalazło się na czwartym miejscu. Okręg Śląski zajął pierwsze miejsce.

Zawodników GUKS Carbo trenuje obecnie Wiktor Ledbiedief. Wcześniej pięściarzy szkoliła Martyna Schunke. Świeżo upieczonych medalistów będzie można zobaczyć na żywo, 15 października, podczas trzeciej edycji PZO Boxing Day. Wydarzenie odbędzie się w hali sportowej przy ul. Kozielskiej w Gliwicach. (Piast Gliwice/ ml)