5 tysięcy za chłopca

Dodano: 04.06.2010 / Sekcja: / drukuj / pdf
Chłopiec z łabędziem

Antoni Witwicki

W nocy ze środy na czwartek (26 – 27 maja) rzeźba Teodora Kalidego „Chłopiec z łabędziem” zdobiąca skwer Dessau (u zbiegu ulic Jana Pawła II i Nowy Świat w Gliwicach) została zdewastowana. Nieznani sprawcy wyrwali i zrzucili rzeźbę-fontannę z postumentu, a następnie skradli posąg chłopca. Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

Dzięki zapisowi miejskiego monitoringu udało się ustalić, że zniszczenia dokonali trzej młodzi mężczyźni. Do zdarzenia doszło 30 minut po północy. Śledztwo prowadzi Wydział Kryminalny Komisariatu I Policji w Gliwicach. Funkcjonariusze apelują do osób, które posiadają jakiekolwiek informacje o zdarzeniu, o kontakt z jednostką. Można również dzwonić pod alarmowe numery telefonu: 997 i 112 lub przesyłać zgłoszenia (nawet anonimowe) za pośrednictwem skrzynki pocztowej umieszczonej na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach (www.gliwice.slaska.policja.gov.pl).

Za wskazanie sprawców prezydent miasta i komendant KMP wyznaczyli nagrodę w wysokości 5 tysięcy złotych.

Pozostała część rzeźby została zabezpieczona i przewieziona do magazynu Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych. Warto zaznaczyć, że „Chłopiec z łabędziem” jest ubezpieczony. (bom)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking