Aktualności | 2-1 dla gospodarzy

2-1 dla gospodarzy

Opublikowane: 11.02.2019 / Sekcja: Miasto

Piast Gliwice zaliczył nieudaną wiosenną inaugurację przegrywając z Cracovią 1-2. Bramkę dla Niebiesko-Czerwonych zdobył Jorge Felix.

Obie drużyny rozpoczęły mecz z animuszem. Piast stworzył pierwszą podbramkową akcję, a Cracovia postraszyła dwoma uderzeniami zza pola karnego. Do 22. minuty utrzymywał się wynik bezbramkowy. Wówczas Jorge Felix sprytnym uderzeniem wyprowadził Piasta na prowadzenie. Ambitnie o piłkę z prawej strony pola karnego powalczył Martin Konczkowski. Pomimo ataków dwóch piłkarzy Cracovii, obrońca Piasta dograł piłkę w pole karne. Futbolówka trafiła pod nogi Jorge Felixa, który oddał strzał lewą nogą zdobywając dla Piasta bramkę. Zawodnicy Cracovii starali się odpowiedzieć na strzelonego gola, ale nie potrafili tego dokonać z akcji. Bramkę zdobyli dopiero po celnym strzale z rzutu wolnego. W 39 minucie meczu Airam Cabrera oddał precyzyjny strzał z rzutu wolnego. Piłka uderzona z okolic 20. metra zaskoczyła Františka Placha i wpadła do bramki tuż przy słupku. Dużą rolę przy tym golu odegrali zawodnicy Cracovii, którzy ustawili się w murze i zasłonili bramkarzowi Piasta. Więcej goli w pierwszej połowie nie padło.

Druga połowa była zdecydowanie lepsza dla Cracovii. Już w 49 minucie Michal Siplak dośrodkował z pierwszej piłki, a w polu karnym futbolówkę przyjął jeden z zawodników Cracovii, co umożliwiło Sergiu Hance oddanie mocnego strzału. Piłka po rękach Placha wpadła do bramki i było 2-1 dla gospodarzy. Niebiesko-Czerwoni dążyli do odrobienia strat, atakując bramkę rywali. Podopieczni Waldemara Fornalika mieli swoje okazje, ale nie zdołali ich wykorzystać. Ostatecznie gliwiczanie zaliczyli nieudaną inaugurację wiosny i ulegli miejscowym. Bramki na stadionie Cracovii im. Józefa Piłsudskiego w Krakowie strzelili: Jorge Felix, Airam Cabrera i Sergu Hanca. (Biuro Prasowe GKS Piast SA/mf)