Aktualności | Futsaliści Piasta mają patent na Clearex

Futsaliści Piasta mają patent na Clearex

Opublikowane: 07.11.2017 / Sekcja: Sport

W 6. kolejce spotkań o mistrzostwo Futsal Ekstraklasy Piast Gliwice wygrał na wyjeździe z Clearexem Chorzów 3:1. Bramki dla Piasta strzelali Sebastian Szadurski (2) i Przemysław Dewucki.

Być może z racji tego, że było to spotkanie derbowe, od początku zawodnicy obu zespołów nie oszczędzali się nawzajem. W efekcie już po pięciu minutach gry gliwiczanie mieli na koncie cztery przewinienia, a dwie minuty później gospodarze złapali piąty faul. - Pierwszą sytuację bramkową stworzyli sobie chorzowianie. W 3. minucie Omylak trafił w poprzeczkę. Chwilę później z dystansu uderzał Mizgajski, ale pewnie wyłapał to Widuch. W 14. minucie, po rogu wykonywanym przez Gustavo, Dewucki nie trafił w bramkę z trzech metrów. Chwilę później gliwiczanie złapali piąte i zaraz potem szóste przewinienie po faulu Grecza - relacjonuje Grzegorz Muzia, rzecznik prasowy futsalistów Piasta. Gospodarze mieli przedłużony rzut karny, ale Mizgajski  spudłował, a następnie sfaulował  Dewuckiego i Piast wykonywał przedłużony rzut karny. Mocno i pewnie uderzył Szadurski, zdobywając gola do
szatni.

Już w 1 minucie drugiej połowy gospodarze mieli wyborną okazję, aby wyrównać stan meczu, jednak z 6 metrów nie trafił Ivanow.  Potem przeważali gospodarze, ale kolejnych okazji nie potrafili sobie stworzyć. - W 26. minucie Grecz  sfaulował  zawodnika gospodarzy, za co zobaczył drugi już w tym meczu żółty kartonik i w konsekwencji czerwony. Dodatkową karą dla Piasta byłą gra w osłabieniu, co bezlitośnie wykorzystali gospodarze - opisuje Muzia. Wyrównującego gola zdobył Omylak.

W 35. minucie Bugański był  faulowany, a Piast ponownie miał przedłużony rzut karny. Ten stały fragment gry na gola  zamienił  Szadurski. W ostaniej minucie meczu  Dewucki zagrał do Gustavo, strzał Brazylijczyka obronił Puzio, ale był już bezradny przy  dobitce Dewuckiego, który ustalił wynik tego meczu na 3:1 dla Piasta. Dzięki wygranej gliwiczanie przesunęli się na czwarte miejsce w tabeli.