Aktualności | 11-latek z Gliwic na podium 45. Międzynarodowego Turnieju Szermierczego Dzieci

11-latek z Gliwic na podium 45. Międzynarodowego Turnieju Szermierczego Dzieci

Opublikowane: 22.03.2023 / Sekcja: Miasto  Sport

Jeden z najmłodszych szermierzy Piasta Gliwice – Tytus Kurowski – stanął na 3. miejscu podium podczas 45. Międzynarodowego Turnieju Szermierczego Dzieci – Challenge Wratislavia. W tym roku we Wrocławiu rywalizowało 2 tysiące młodych szpadzistów, szablistów i florecistów. Tylko w szpadzie pojedynki stoczyło 313 dziewcząt i 355 chłopców z 31 krajów.

Odbywające się we Wrocławiu zawody Challenge Wratislavia to największy międzynarodowy turniej dla dzieci do lat 15 rozgrywany w Polsce. W tym roku zmagania zawodników i zawodniczek z całego świata można było podziwiać od 16 do 20 marca we wrocławskiej Hali Sportowo-Widowiskowej ORBITA.

Turniej z sukcesem zakończył jeden z najmłodszych szermierzy Piasta Gliwice, Tytus Kurowski, który walczył w najmłodszej kategorii wiekowej – U11. Mimo dużej konkurencji (w każdej kategorii startuje min. 100 zawodników lub zawodniczek) gliwiczanin stanął na trzecim miejscu podium.

Wśród chłopców żadnemu innemu z zawodników reprezentujących gliwickie kluby nie udało się znaleźć w finałowej ósemce. Zrobiła to natomiast Alexandra Kowalska. Zawodniczka Piasta Gliwice osiągnęła swój życiowy sukces, zajmując 8. miejsce w kategorii U11 (na 84 startujące zawodniczki). Doskonałym wynikiem może pochwalić się także Amelia Szczepaniak, która zakończyła turniej na 9. miejscu. Reprezentacja Piasta zaznaczyła swoją obecność także w kategorii U15, w której 13. lokatę zajęła Marysia Szczurowska.

To nie koniec ostatnich sukcesów szpadzistów i szpadzistek gliwickiego klubu. W miniony weekend, 18–19 marca, rozegrany został bowiem 3. Puchar Polski seniorów w szpadzie, będący jednocześnie Memoriałem prof. Zbigniewa Czajkowskiego – wybitnego trenera szermierki i wykładowcy Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Podczas turnieju w Katowicach 6. miejsce zajęła, podopieczna Piotra Markiewicza, 19-letnia Emilia Korkus, która niedawno 6. lokatę zdobyła także w Pucharze Świata w Stambule, gdzie okazała się najlepsza spośród polskich zawodniczek. Do finałowej ósemki awansowało również dwóch szpadzistów-juniorów Piasta Gliwice, wychowanków Macieja Chudzikiewicza – Wojciech Rzyczniak i Mikołaj Wesołowski, którzy zajęli odpowiednio 6. i 8. miejsce. Natomiast na 11. lokacie zawody zakończył medalista mistrzostw Polski i Europy – Damian Michalak. (ml/ piast.gliwice.pl)